Barion Pixel
HUEN

Kezdőoldal

Kovács Gergely
2014. december 30.

Amerikából jött – interjú Kertész Ádámmal

Sokan régen látott ismerőst üdvözölhettek az ősszel a Böszörményi úti versenyterem bajnoki fordulóin. Kertész Ádámot ezelőtt több mint negyed évszázada nem láthattuk itthon versenyezni. Az Amerikában elismert játékvezető ezúttal a versenyszezonban töltött pár hetet itthon, így néhány forduló erejéig kártyaasztalhoz ült az ELTE csapatában. A feljutás végül vele sem sikerült, de most úgysem partielemzést tartunk, hanem arról beszélgetünk, hogy milyen változásokat tapasztalt a magyar bridzséletben, és hogy kint mit csinálnak jól, mit kevésbé.

András Imre
2014. december 28.

Az alapok – Beszorítások, 2. lecke

A beszorítások alapjainak az elsajátításához legjobbak a 6 szan példák. A lapok adta lehetőségekkel gazdálkodunk, lopások nincsenek. Természetesen vannak olyan adus felvételek, melyek adu nélküli játékhoz vezetnek.    
Vikor Dániel
2014. december 19.

XXX kontra a forszos helyzetek kezelésére

Ez a konvenció a Fanni konvenció egyszerűsített változata, amit már publikáltam a Bridzséletben hozzávetőleg tíz éve. Sok sikert a használatához!    
András Imre
2014. december 11.

Ütésnyerések – Beszorítások, 1. lecke

A bridzset ütésre játsszák, tehát természetes, hogy ütéseket szeretnénk nyerni. Többnyire magasítással, impasszal kísérletezünk, erről most nem ejtünk szót. Néha fifikásabb módon gazdagodunk ütéssel. Egy-egy technikás lejátszás megmarad emlékeinkben, mindig szívesen emlékezünk ezekre a partikra. Idesorolnám az adus csínyeket, a foghatatlannak tűnő aduk becserkészését, az aduszöktetéseket, a jópofa kényszerhívásokat. Részben a kényszerdobások is idetartoznak. Mai szóhasználattal beszorításról beszélünk, most induló cikksorozatomban ezt a területet szeretném részletesebben kivesézni.
Scharnitzky Péter
2014. november 30.

Ne mondj csütörtököt – csb III. osztály 13. forduló

A sorsolás szeszélye folytán az utolsó fordulóra maradt az osztályt vezető két csapat rangadója, amely után helycsere történt az élen. A bridzsben a csapatverseny számolásának sajátossága (a gólkülönbség számít, nem a győzelem), hogy a bronzérmes mindössze egy vereséget szenvedett, míg az előtte végzők hármat, illetve ötöt. Hasonló „furcsaság” történt a legmagasabb osztályban is, ahol a GAMAX az összes meccsét megnyerve is csak ezüstérmes tudott lenni. Nézzünk néhány érdekes leosztást az utolsó fordulóból.
Koltai Gábor
2014. november 28.

Innen-onnan – csb hétfő-kedd 11. forduló

Csütörtök este véget ért a bajnokság minden osztályban. Gratulálok a győzteseknek és a helyezetteknek, a feljutóknak és a bennmaradtaknak – sok siket kívánok az osztályozókon szereplőknek, és együttérzésem a kiesőknek (remélem, nem hagytam ki senkit…).
Scharnitzky Péter
2014. november 26.

Ne mondj csütörtököt! – csb III. osztály 11–12. forduló

Újabb dupla fordulón van túl a csütörtöki mezőny. A visszatekintésben elsősorban a gémmagasságon meghozott olyan döntésekről lesz szó, amit nem minden asztalon sikerült hatékonyan megoldani.  
Magyar Ádám
2014. november 24.

A Miskolc–Kassa verseny

A múlt hét végén zajlott a Miskolc–Kassa verseny idei második felvonása. Kevesen hallottak róla, pedig a verseny majdnem ötvenéves múltra tekint vissza. Arra, hogy pontosan hány évesre, egyik fél sem emlékezett: a kassaiak szerint a hatvanas évek végén indult a verseny, a legidősebb kassai, a 93 éves Oto Gabrik (aki még Darvas Róbert és Ottlik Géza ellen is bridzsezett Pesten az ötvenes években, és vasárnap ő is játszott az egyik kassai csapatban) pedig csak arra emlékezett, hogy ő már az elsőn is ott volt, de hogy az mikor volt pontosan, arra nem.
Koltai Gábor
2014. november 21.

Innen-onnan – csb hétfő-kedd 10. forduló

II. osztály
Az alábbi partit általában jól oldották meg a II. osztály játékosai, de aki egy kicsit elrontotta, az se járt rosszul.
Scharnitzky Péter
2014. november 16.

Ne mondj csütörtököt! – 2014 III. osztály 10. forduló

Általában a versenyekről szóló beszámolók nagy többsége gém és szlem partikról szól. Egyrészt azért, mert ezek jól fizető, drága partik, így az elkövetett hibákra, a bravúros lejátszásra vagy ellenjátékra is jobban emlékszünk, másrészt ha az egyik vonal sokkal többet üt mint a másik, akkor kevesebb elágazás lehet a lejátszásban, könnyebb áttekinteni a reálisan várható történéseket. A részjátékok, különösen az 1-es magasságon, általában nem ilyenek. Most mégis kezdjük a csütörtöki játéknapról a beszámolót egy ilyennel. Legalább a licitmenettel nem kell pepecselni.